Dziś skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy artykuły coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje gruntownie odsunięty od jadłospisu a towary dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Często zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, jednak organizm po prostu znosi je o wiele porządniej. Idealnym przykładem rzetelnego towary jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach wybitnie często a dzisiaj niestety została zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepisy

Na szczęście coraz to więcej ludzi docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest niezwykle łatwa – kasza jaglana to gruntownie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej aniżeli sztampową, znaną nam kaszę, bo nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu ale jest tego godne, albowiem wrażenia smakowe są w istocie fajne. Czemu jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma bardzo wiele przydatnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt czy też trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie solidnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, ale nie wyłącznie, dostarcza albowiem także witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany skutkiem tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.